Dy futbollistë nga Mali i Zi në skuadrën e Shkodranëve: VUJADINOVIQ DHE RAJOVIQ NË VLLAZNI

vllaznia1Në skuadrën e pare të klubit të futbollit “Vllaznia” nga Shkodra luajnë dy futbollistë nga Mali i Zi: portieri Mirosllav Vujadinoviq dhe qendërmbrojtësi Blazho Rajoviq.

Ato janë shumë të njohur në Shkodër, ndërsa skuadra e tyre mbas pesë xhirove është në vendin e dytë të Super ligës Shqiptare.

Në skuadrën më të njohur Shkodrane luan edhe një futbollist nga hapësirat e ish Jugosllavisë. Bëhet fjalë për sulmuesin e shkëlqyer Tomisllav Bushiq nga Kroacia, ish futbollistin e “Hajdukut” të Splitit, i cili në ndeshjen e fundit në mes “Vllaznisë” dhe “Laçit” shënoi dy nga tre golat e skuadrës së vet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…