Edhe një fitore e lehtë e Federalit: ORJENI AS DERI NË GJUNJË

1368999_10201175048476953_2025398981_nFederali i Ulqinit të dielën arrite edhe një fitore të lehtë, të pestën me radhë në garën e Regjionit jugor të futbollit.

Futbollistët e ekipit tonë si mysafirë bindshëm fituan Orjenin me rezultatin 3:0. Golat për Federal i shënuan Koçoviq, Pereziq dhe Mollabeqiri nga njëmbëdhjetëmetërshi.

Tani më gati nuk ka dyshim që kjo skuadër vitin e ardhshëm do të garojnë në Ligën e dytë të futbollit në Mal të Zi, kështu që tani duhet të fillohen përgatitjen organizative dhe financiare për nivelin më të lartë të garës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë