EEMZ: FATURA PËR RRYMË ELEKTRIKE MË I MADHI NË ULQIN

827308418Fatura mesatare për rrymë elektrike të shpenzuar në Ulqin në shtator ishte gati 20 për qind më e madhe nga përqindja në nivel shteti, është lajmëruar nga Elektroekonomia e Malit të Zi.

Muajin e kaluar amvisëritë në Ulqin në mesatare kanë shpenzuar energji elektrike në vlerë prej rreth 41 euro.

Megjithatë, kjo është shumë më pak se në korrik kur kjo faturë në mesatare ishte 57, e sidomos në gusht kur amvisëritë ulqinake shpenzonin rrymë elektrike me vlerë prej 67 euro në mesatare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë