EEMZ: “TË NDAJMË BARRËN” DHE “PËR FATURËN E PASTËR” TËRHEQIN VËMENDJEN E KONSUMATORËVE

Racun, EPCGElektroekonomia e Malit të Zi, për shkak të interesimit të madh të konsumatorëve, vendosi që aksionin Ta ndajmë barrën 8 (Podjelimo teret 8), i cili duhet të përfundonte me 31 tetor, ta zgjasë deri në fund të vitit.

Deri tani aksioni i arsyetoi pritshmëritë, rreth shtatë mijë e shtatëqind konsumatorë (7700) nënshkroi kontratën për shlyerjen e borxhit me kushte të favorshme.

Prej këtij numri, rreth 700 janë në muajin e parë të zgjatjes së aksionit, në nëntor.

Rikujtojmë se aksioni “Ta ndajmë barrën” i dedikohet të gjithë konsumatorëve, të cilët i takojnë grupit të konsumit “amvisëri”, e kajnë borxhe të pashlyera për energji elektrike.

Në aksionin “PËR FATURËN E PASTËR 2” mund të përfshihen të gjithë personat juridik të cilët kanë më shumë se tre fatura të papaguara për konsumin e energjisë elektrike, pavarësishst në lartësinë e borxhit, me kusht që të paguajnë faturën e fundit dhe të nënshkruajnë Kontratën për shlyerjen e obligimeve me kushte të favorshme. Aksioni zgjatë deri më 31 janar të vitit 2021.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë