EHMMZ: NË ULQIN RA 93 LITRA UJË

Në Ulqin nga e hëna në 13.30 minuta deri të martën në ora 14 ka rënë 93 litër ujë për metër katrorë, është deklaruar Portalit UL-info nga Enti hidrometeorologjik i Malit të Zi.

Siç theksohet, kjo është mbi mesataren për këtë qytet për tërë gushtin!

Meteorologët paralajmërojnë që kohë e ngjashme me shi dhe rrebesh mund të zgjas edhe të mërkurën, ndërsa të enjten do të kthjellohet mori.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë