Ekipi i Taekwondo-së Ulqini: Sjell dy trofe nga Sarajeva

Gjatë fundjavës të shtunën me datë 26.03.2022 në Sarajevë u mbajt Kupa e Bosnjës, turne ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së për të dy disiplinat, Ndeshje dhe Forma. Turneu mblodhi 550 sportist, 47 ekipe nga 6 vendet e rajonit. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me 20 sportist. Ekipi nga Ulqini sjell; 7 medalje të arta, 6 të argjendit, 4 të bronzit dhe dy trofe. Në disiplinën e ndeshjeve me medalje u shpërblyen sportistët:
🥇Enes Dushku
🥇Arta Ismailaga
🥈Selma Demiri
🥈Amella Nuti
🥈Eren Karaminxhoja
🥈Herona Avdiq
🥉Merisa Malokraja
Në rënditjen e përgjithshme ekipi i Ulqinit rënditet i dyti në katerinë kadet.
Disciplina e Formave
🥇Enes Dushku
🥇Selma Demiri
🥇Gabriel Jankoviq
🥇Leona Lleshi
🥇Nehar Daboviq
🥈Ajan Brashnjani
🥈Amra Dushku
🥉Sumeja Bisha
🥉Berina Mustafa
🥉Berina Kollari
Në renditjen e përgjithshme Ulqini fiton trofeun e vendit të parë🏆.
Tkd Ulqini,
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Në rrugën përball Gjimnazit: PUNIMET E LËNA PËRGJYSËM SHQETËSOJNË BANORËT E ZONËS

Dr. Abdiq: KËTË FUNDJAVË SIMPOZIUMI I ORTOPEDËVE DHE TRAUMATOLOGËVE NË ULQIN
Dr. Abdiq: KËTË FUNDJAVË SIMPOZIUMI I ORTOPEDËVE DHE TRAUMATOLOGËVE NË ULQIN

Simpoziumi i ortopedëve dhe traumatologëve do të mbahet prej më 27 deri më 29 maj, në hotelin Riva në Ulqin. Simpoziumi do të grumbullojë mbi 50 ortopedë specialistë dhe specializantë, nga Mali i Zi, rajoni

CEDIS: TË PREMTËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË PREMTËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi Malazez i Elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 27 maj, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet: në periudhën prej orës 08 deri në 14: një pjesë e vendbanimit

“Vijesti”: BEQOVIQËT RESPEKTOJNË MARRËVESHJEN, DO TË INVESTOJNË MBI 13 MILION NË HOTELIN “MEDITERAN”
“Vijesti”: BEQOVIQËT RESPEKTOJNË MARRËVESHJEN, DO TË INVESTOJNË MBI 13 MILION NË HOTELIN “MEDITERAN”

Kompania “Beqoviq management group”, blerësja e hotelit “Mediteran” në Ulqin, për momentin po e respekton në tërësi marrëveshjen të cilën në tetorin e vitit të kaluar e ka nënshkruar me Qeverinë dhe Rivierën

E.Ukoviq: INTERVISTË ME DREJTOREN E SH.F. “MARSHALL TITO”, MEDINA ÇOBAJ
E.Ukoviq: INTERVISTË ME DREJTOREN E SH.F. “MARSHALL TITO”, MEDINA ÇOBAJ

1.Para disa muajsh jeni emëruar si drejtoreshë e shkollës sonë. Çfarë ju ka motivuar që të panoni këtë post? Motivimi i veçantë vjen nga forca ime e që është optimizmi dhe qëndrimi im pozitiv që kam. Nga

Nimanbegu: As inxhinieri politike, as mos parime
Nimanbegu: As inxhinieri politike, as mos parime

Demantojmë pretendimet e zyrtarëve të UDSH-së dhe DPS-it se marrëveshja mes Forcës dhe koalicionit për Fillim të Ri është inxhinieri politike dhe se ata ndihen të mashtruar. Ne i hedhim poshtë plotësisht