Erste liga në basketboll: ULQINI ME TEODON

Kosarkaski-Klub-Ulcinj-KK-Brod-Svjetlosti-150x150Këtë fundjavë basketbollistët e Ulqinit në xhiron e dytë të Ligës së pare ERSTE të basketbollit në fushën e vet do të luaj me ekipin e Teodos nga Tivati. Vendasit janë favorite. Por Teodo është një skuadër e mire e cila u forcua këtë vit.

Ulqinakët në xhiron e pare të ligës ERSTE në sekondën e fundit të ndeshjes kanë humbur nga Ibar i Rozhajit me rezultatin 69:69.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…