F.Gjeka: TANI KEMI NEVOJË MË SHUMË SE KURRË TA PËRKRAHIM NJËRI-TJETRIN

Fatmir Gjeka, Fatmir DjekaTë nderuar qytetarë!

Ulqini dhe i gjithë Mali i Zi po përjetojnë momente të vështira si pasojë e COVID-19. Për fat të keq, kemi humbur shumë jetë njerëzore, në mesin e të cilëve edhe shumë të rinj. Fëmijët mbetën pa prindër, motrat pa vëllezër, gratë pa bashkëshortë…

Prandaj e ndiej obligim moral, qytetar dhe zyrtar t’ju bëj thirrje që në këto momente fatkeqësie kemi nevojë më shumë se kurrë ta përkrahim njëri-tjetrin, në këtë luftë të cilën po mundohemi ta përballojmë së bashku. Qytetarët, mjekët, institucionet duhet të jenë të bashkuar në javët dhe muajt që janë para nesh, t’i respektojmë masat, të mbrojmë veten dhe të tjerët, në mënyrë që ta fitojmë këtë betejë.

Që nga fillimi i valës së dytë të pandemisë, gjatë gjithë kohës jemi në kontakt të vazhdueshëm me spitalet në vend duke e përcjellur situatën dhe shkëmbyer informacionet.

Një falënderim shumë i veçantë për diasporën tonë e cila, si gjithnjë, edhe në këtë situatë të vështirë na është gjetur pranë duke i ndihmuar të infektuarit dhe familjet që kanë përjetuar tragjedi.

Fatmir Gjeka, deputet dhe kryetar i PD

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer