Farsë: DËSHTOI EDHE TENTIMI I DYTË I VOTIMIT TË MOSBESIMIT TË GJEKËS

Opstina Ulcinj, Komuna e UlqinitDuke u bazuar në burimet e supozuara në PDS, gazeta “Pobjeda” të premten ka publikuar se të hënën, më 30 nëntor, është caktuar mbledhja e Kuvendit komunal në të cilën do të diskutohet për votimin e mosbesimit të kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka.

Por, në shërbimin e Kuvendit nuk mbërriti asnjë kërkesë për mbajtjen e seancës urgjente, kështu që ajo nuk do të mbahet.

Nëse dihet se në fillim të javës së kaluar ka dështuar tentativa që të bëhet e njëjta gjë, sepse përveç tetë këshilltarëve të Forcës nuk kishte nënshkrime të edhe të paktën tre këshilltarë të cilët do të kërkonin votëbesimin e Gjekës, atëherë kjo është hera e dytë në vetëm dhjetë ditë që dështon qëllimi që kryetari aktual të shkarkohet.

Skenari i ri është edhe më tepër farsë nëse dihet paralajmërimi që negociatat për rikompozimin e pushtetit në Ulqin do të nisin në fillim të dhjetorit.

Përndryshe, funksionarët e lartë të PDS-së, të cilët janë të kyçur në këtë proces, kryetari i Këshillit në Ulqin Loro Nrekiq dhe deputeti Luigj Shkrela, këto ditë janë jashtë shtetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do