FD: DANAJT TI NDALOHET HYRJA NË MAL TË ZI

largea_27-koco1346562884Shteti duhet që promotorit të idesë së Shqipërisë së madhe, Koço Danajt, ti ndaloj çdo mundësi të hyrjes në territorin e Malit të Zi, është vlerësuar nga Fronti Demokratik (FD).

“Nëse Mali i Zi është shtet i pavarur dhe sovran, ndërsa akti më i lartë ligjor i tij detyron organet kompetente që ta mbrojnë sovranitetin dhe integritetin territorial të tij, është e nevojshme që për vizitat e paralajmëruara në Plavë dhe Guci nga Danaj promovuesit të idesë së Shqipërisë së madhe dhe liderit të listës “Për Shqipërinë natyrale” shteti i Malit të Zi të reagojë në mënyrë parandaluese”, mendon funksionari i FD-së, Millun Zogoviq, transmeton agjencia MINA.

Danajn, vlerëson Zogoviq, shteti duhet ta shpallë persona non grata dhe me këtë t’ia ndalojë atij mundësinë e hyrjes në territorin e Malit të Zi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,