Federali i shkruajti Saviqeviqit: NE DUHET TË JEMI NË LIGËN E DYTË

FederalKlubi i futbollit Federal nga Ulqini ka apeluar tek kryetari i Federatës malazeze të futbollit Dejan Saviqeviq që edhe njëherë të shqyrtoi vendimin e Këshillit për çështje urgjente të FMZF me të cilin Bratstvo nga Lajkoviqi të mbes në Ligën e dytë përkundër asaj që ky klub ka zënë vendin e fundit dhe ka rënë nga liga. Ulqinakët ishin të parët në regjion dhe në barazh mbetën pas skuadrave të reja të ligës së dytë, Radniçkit dhe Iskrës, por vendi në Ligën e dytë mbeti i lirë pasi KF Zora nga Spuzhi lëshoi garën.

Ato mendojnë që vendi i lirë i takon Federalit si dhe që vendimi “i një grupi-këshilli të formuar shpejt, është i paligjshëm”.

“A mundet nxënësi i cili ngeli në klasë në bazë të marrëveshjes së ndonjë grupi të qytetarëve të vazhdojë të ndjek mësimin në të njëjtën paralele. Shumë vështirë e kuptueshme, akoma më vështirë e shpjegueshme”, thuhet në kumtesën e Federalit të cilën e nënshkruajnë drejtori dhe sekretari i këtij klubi Zoran Gojniq dhe Xhelal Myrtoja,

Nëse vendimi është përfundimtar, nga Federali paralajmërojnë paditë në të gjithë institucionet vendore dhe ndërkombëtare që merren me këto çështje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do