“Federall” dominues dhe në Grbal: HET TRIK I MOLABEQIRIT NË FUND

1368999_10201175048476953_2025398981_n“Federalli” i Ulqinit ka vërtetuar të martën, në ndeshjen e mbetur të xhiros së 4 të Regjionit jugor të futbollit, në ndeshjen kundër “Slloges” nga Radoviqi, që është padrejtësisht në “beton ligë”.

“Federalli” lehtë, me rezultatin 4:0, i ka fituar vendasit në ndeshjen e cila është luajtur në stadiumin në Grbal. Golat për skuadrën nga Ulqini i shënuan Adi Alloviq, derisa tre gola në 20 minutat e fundit të ndeshjes i shënoi Fatmir Mollabeqiri.

Federalli bindshëm udhëheq në tabelën e kësaj lie me 12 pikë maksimale nga katër ndeshje.

Në ndeshjen e ardhshme skuadra nga Ulqini do të jetë e lirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…