Festa e Krishtlindjeve: URIME NGA KKSH, FORCA, SD, PSD…

Në emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi dhe në emrin tim personal, të gjithë besimtarëve të konfesionit katolik, ju uroj nga zemra gëzuar Krishtlindjet.

Të dashur besimtarë shqiptarë kudo që ndodheni, festat e këtilla janë një moment i shkëlqyer, për të përcjellur dashuri, mirësi e unitet ndër shqiptarët e të gjitha besimeve. Uroj që kjo traditë të vazhdojë përgjithmonë për kombin tonë.

Gëzuar dhe për shumë mot!

 

Kryetari,

Faik Nika

 

 

Të nderuar bashkëkombas shqiptarë,

Në emrin tim dhe në emër të Forcës së Re Demokratike kam kënaqësinë e veçantë t’juuroj festën e Krishtlindjes të gjithë besimatarëve të krishterë shqiptarë kudo që ndodhen dhe veprojnë.

Shqiptarët ndër shekuj kanë festuar të bashkuar festat e njëri-tjetrit,andaj këto ditë feste uroj t’i kremtoni me shëndet, paqe e gëzim me njëri-tjetrin, si dhe të shërbejnëpër të punuarnë zhvillimin e komunitetin tonë dhe të kujdesemi më tepër për të pamundurit!

Për shumë mot Krishtlindjet, qofshin të paqta e të mbara për Ju dhe familjet e Juaja! 

Gëzuar e për shumë mot!

Kryetar,
Genci Nimanbegu

 

Urimi i kryetarit të SD Ulqin

Të gjithë besimtarëve të fesë katolike i uroj nga zemra festën e Krishlindjeve!

Këto ditë feste lë të mbushin shtëpite tuaja me ngrohtësi, mirësi dhe dashuri familjare. Mesazhet pozitive të jenë reciproke për të gjithë ne, që së bashku festat e fundvitit ti presim në paqe dhe gëzimi të na përcjell gjithmonë.

Urime !!!

Qazim Hoxhiq

 

Urime nga PSD
Të gjithë besimtarëve të fesë katolike i shpreh urimet më të përzemërta me rastin e Festës së Krishlindjes!
Kremta e Krishlindjes, si dhe çdo vit më herët, le të na sjell mesazhin e paqes, respektit, tolerancës dhe mirkuptimit të ndërsjellët.
Vetëm ashtu mund ti ndërtojmë urat e besimit dhe ti tejkalojmë ndarjet, duke krijuar një shoqëri humane dhe të solidarizuar dhe një Bashki e cila do ti takojë të gjithëve.
Për shumë mot Festa!
Kryetari i Kësjillit komunal i Partisë socialdemokrate,
Naser Resulbegoviq

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Riviera e Ulqinit”: QAMIL HOXHA DREJTOR I RI EKZEKUTIV
“Riviera e Ulqinit”: QAMIL HOXHA DREJTOR I RI EKZEKUTIV

Menaxheri i diplomuar i hotelerisë Qamil-Qamo Hoxha është drejtor i ri ekzekutiv i Kompanisë „Riviera e Ulqinit“. Këtë vendim Bordi i Drejtorëve të kësaj kompanie e ka marrë të hënën, në një seancë të

Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN
Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në fillim të muajit të ardhshëm do të qëndrojë për një vizitë zyrtare dyditore në Mal të Zi, mëson Portali Ul-info. Në ditën e parë të vizitës së saj

Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)
Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)

Sot ishte një ditë e bukur në Ulqin, të cilën qytetarë të shumtë e shfrytëzuan për shëtitje apo punë në Ullishtë. Në të njëjtën kohë, disa vendosën të marrin pjesë në hapjen ceremoniale të një tjetër Festivali

Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën
Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën

Të martën, më 31 janar 2023, komunën e Ulqinit do ta vizitojë delegacion i Qeverisë së Malit të Zi në krye me kryeministrin dr. Dritan Abazoviq. Në delegacion me kryeministrin Abazoviq do të jenë ministri

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.