Festimi: AKTIVITETET PËR DITËN E KOMUNËS SË ULQINIT

E premte,më 4 prill:   

11:00h – Konferenca e gjashtë shkencore ndërkombëtare me temë:

‘’ Modelet e harmonizimit të politikave fiskale të vendeve të Europës Juglindore           .                 me Bashkimin Europian ’’ (Salla e Kuvendit Komunal të Ulqinit)

12:00h – Vizitë në Qendren Ditor për fëmijë dhe të rinj me pengesa dhe vështirësi në                                                  .                  zhvillim‘’Sirena’’ ( Program për fëmijë )

18:00h – Hapja e ekspozitës ‘’ Reflektimi mbi traditat tona, reflektimi mbi vetvehten’’        .                  Marubi  (Qendra për Kulturë)

19:00h– Shfaqa teatrale ‘’Një dyzinë me trëndafila’’ të autorit Aldo Beneti,

Teatri Migjeni-Shkoder(Salla e Qendrës për Kulturë)

 

E shtunë, më 5 prill: 

11:00h – Kuvendi Solemn  (Salla e Qendrës për Kulturë)

12:30h – Koktej solemn  (Hotel Mediteran)                         

18:00h – Program për fëmjë (Plazhi i vogël)

20:00h – Koncert festiv për të rinj  (Plazhi i vogël)

 

E dielë, me 6 prill:

10:00hAktivitete sportive

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,