Fitore e “Otrant Olimpikut” në derbin e sezonit: PRAPË NË KRYE TË TABELËS!

fudbalFutbollistët e “Otrant Olimpikut” vazhdojnë rrugën më të bukur futbollistike në histori të Ulqinit.

Ato prapë janë të parët në tabelën e Ligës së dytë malazeze mbas fitores së sotme në Rozhajë ndaj ekipit vendas “Ibar”, i cili deri këtë xhiro kryesonte tabelën.

Ulqinakët fituan 1:0, me golin e Beja Rexhës, që do të ju sigurojë tre pikë të mëdha dhe pozitën udhëheqëse në tabelë.

Fitorja në këtë “derbi të sezonit” është edhe më e rëndësishme mbas lojërave të dobëta të “Otrant Olimpiku” në disa xhirot e fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…