Forca: NUK KA ASGJË TË KEQE NË BISEDIME ME PDS (DPS)

Nazif CunguKryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar që nuk ka asgjë të keqe në atë që është takuar sot me përfaqësuesit e Partisë demokratike të socialistëve.  “Për këtë i kam lajmëruar edhe partnerët e vet të koalicionit”, tha ai mbas takimit me drejtuesit e koalicionit të cilin e udhëheq Fatmir Gjeka.

Në pyetjen e gazetares së Televizionit të Malit të Zi të komentoj akuzat e UDSH-së që njëkohësisht bënë bisedime me PDS-në dhe me partitë shqiptare, Cungu u përgjigj që prej mbrëmë gazetarët ishin të informuar për press konferencën e Unionit. “Kështu që kjo ngjan pak në kurthë ”, tha Cungu.

Ai pohoi që dje ka fituar thirrjen që të negocioi me PDS-në për formimin e pushtetit në Ulqin, por që nuk është deklaruar a do të shkoi në negociata.

Mbas bisedimeve me përfaqësuesit e koalicionit të Gjekes, është paralajmëruar që negociatat e Forcës dhe të këtij koalicion do të vazhdojnë mbas dy ditësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…
Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…

Javët e fundit të këtij viti do t’i kalojmë në një atmosferë festive, me pije, ushqim, e mbi të gjitha muzikë të mire. Në skenën e “Sweet December” me 24 dhjetor do të ngjiten: Accoustic

CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të enjten, më 8 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI
Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI

“Besojmë se kemi eventin më të bukur që do ta ringjallë Ulqinin në këtë periudhë, me të cilin mund të tërheqim mysafirë nga i gjithë rajoni”, tha të mërkurën në prezantimin e programit të eventit “Sweet

Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS
Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS

Shoqata “Kraja”, e cila vepron në SHBA dhe ka filialin e saj në vendlindje, ka realizuar projektin e fundit – furrën e bukës në Ostros, transmeton Barinfo. Vitet e fundit kjo zonë nuk kishte furrë buke,

Teatri Teuta: TË SHTUNËN “SY N’SY“ ME BASHKIMIN
Teatri Teuta: TË SHTUNËN “SY N’SY“ ME BASHKIMIN

Stand up komedia të „Teatrit Teuta“, SY N’SY me aktorin Bashkim Alaj, do të shfaqet të shtunën, me 10 dhjetor, në Sallën e Madhe të Qendrës për Kulturë. Të ftuarit e Bashkimit do të jenë kryetarët