FSMA: FILLOI REGJISTRIMI NË FAKULTET

FMSFakulteti për Studime Mesdhetare Afariste (FSMA) në Ulqin, institucioni studimor unik dhe i akredituar i turizmit nautik në Mal të Zi, regjistron gjeneratën e re të studentëve në programet themelore akademike studimore në periudhën tre vjeçare:

Regjistrimi do të bëhet prej më 29.06.2020 deri më 04.07.2020, ndërsa regjistrimi i kandidatëve të pranuar do të bëhet në periudhën prej më 06.07.2020 deri më 11.07.2020 në kohën prej më 09:00 deri më 14:00.

Regjistrimet do të bëhen prej më 29.06.2020 deri më 04.07.2020, ndërsa regjistrimi i kandidatëve do të bëhet në periudhën prej më 06.07.2020 deri më 11.07.2020, në periudhën prej orës 09:00 deri në 14:00.

Nxënësit që fituan diplomën “Luça I” janë të liruar nga pagesa e tarifës shkollore.

Të gjitha informatat mund ti fitoni në hapësirat e Fakultetit në ndërtesën e Qendrës për Kulturë në Ulqin, ose në numrat e telefonit +382(0)69440674  dhe +382(0)69723563.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do