Ftesa për NATO: GJEKA URON ZYRTARËT DHE QYTETARËT E MALIT TË ZI

Millo Gjukanoviq Fatmir GjekaKryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka në emër të partisë së tij dhe të tijin personal i dërgoi urimet zyrtarëve më të lartë shtetëror të Malit të Zi dhe të gjithë qytetarëve për suksesin historik të cilin ky vend e arriti sot me marrjen e ftesës të bëhet anëtare e plotë e Aleancës Veriatlantike.

“Kjo është konfirmim i qartë i reformave të cilat po ndërmerren në Mal të Zi dhe nxitje që në mënyrë edhe më të vendosur të hymë në fazën e re të zhvillimit të shtetit tonë”, thuhet në telegramin e Gjekës dhe theksohet se “anëtarësimi në këtë organizatë të shteteve të zhvilluara do të forcojë pozicionet e Malit të Zi në botë dhe regjion, do të shpejtojë proceset demokratike dhe përmirësimin ekonomik të të gjithë qytetarëve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do