Fudboll: HUMBJA E PARË E FEDERALIT

cb1447758d1e91c3bcdb06d641cb5254Në ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor të Regjionit jugor të futbollit, Federali i Ulqinit ka humbur në Tivar nga vendasit e Hajdukut me rezultatin 4:3. Golat për Ulqinakët i kanë shënuar Axhemoviq, Mollabeqiri dhe Alibegu.

Pavarsisht kësaj humbje të vetme, Federali bindshëm është në vendin e parë në tabelë të kësaj gare.

Në këtë ligë përveç Federalit dhe Hajdukut garojnë dhe “Slloga” nga Tivari i vjetër, “Slloga” nga Radoviqi dhe “Orjeni” nga Herceg Novi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…