Fundjava në Ulqin: DISA NGJARJE TË RËNDËSISHME

Ulqin, UlcinjKëtë fundjavë është planifikuar mbajtja e disa aktiviteteve të rëndësishme në Ulqin. Për çdokënd do të ketë nga diçka interesant.

Ngjarja më e rëndësishme është pa dyshim mbledhja e anëtarëve të këshillave parlamentare të Malit të Zi dhe Shqipërisë ku do të diskutohet për komunikacion.

Këshilli kombëtar i Shqiptarëve do të organizojë tryezën e rrumbullakët mbi arsimin në gjuhën shqipe, derisa ligjëratën në Qendër për kulturë do ta mbajë teologu i njohur nga Bosnja dhe Hercegovina dr Shefik Kurdiq.

Në program janë dhe manifestimet interesante sportive. Të dielën mbahet Kampionati shtetëror i Malit të Zi në peshkim nënujor, derisa në plazhin “DOlcinium” sot fillon kupa treditore Kajtbording “Montenegro 2014”.

Vetëm dhe moti të mbajë dhe kjo do të jetë, mbas shumë kohëve, fundjava e mbushur me ngjarje në Ulqin. Veçanërisht e rëndësishme është që tërë këto ndodhin në parasezon.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre