Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT FITUAN, FEDERALI BARAZIM

Federal, FK Federal UlcinjEdhe ndeshjen e dytë në Survival Erste ligën e basketbollit skuadra e Ulqinit e ka përfunduar me fitore. Para tifozëve të vet basketbollistët tanë kanë fituar ekipin e “Ibar” nga Rozhaja me rezultatin 69:62.

Me këtë fitore Ulqini ndodhet në maje të tabelës me katër pikët e fituara.

Ndërsa futbollistët e Federalit në stadiumin “Safari” në këtë xhiro kanë luajtur barazim (0:0) kundër “Orjenit”. Skuadra jonë udhëheq bindshëm, me 40 pikë, në tabelën e Regjionit jugor të futbollit.

Ndeshjet e xhiros së 13 të Ligës së parë të hendbollit, janë shtyrë për fundjavën e ardhshme, kur Ulqini do të takohet me Rivierën e Budvës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…