Fundjava sportive: HUMBJE TË FUTBOLLISTËVE DHE BASKETBOLLISTËVE

Basketboll, Futboll, Kosarka, FudbalKëtë fundjavë sportistët nga Ulqini në futboll dhe basketboll nuk kishin fat në ndeshjet të cilat i luajtën si mysafirë.

Futbollistët e Otrant Olimpikut kanë humbur me rezultatin 2:0 në “derbin e xhiros” në Plavë nga skuadra vendase “Jezero”.

Kjo është humbja e dytë e Ulqinakëve në 14 xhirot e luajtura deri tani në Ligën e dytë malazeze.

Në Ligën e pare malazeze në basketboll skuadra e Ulqinit ka humbur në Nikshiq nga “Sutjeska” me rezultatin 67:61.

Në katër ndeshjet e luajtura gjithsej, Ulqinakët kanë shënuar dy humbje dhe dy fitore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…