Fundjava sportive: NDESHJE ME SKUADRAT E TIVARIT DHE BOKES

sportBasketbollistët dhe hendbollistët e Ulqinit të cilët garojnë në ligën e parë malazeze do të luajnë këtë të shtunë para tifozëve të vet. Basketbollistët në xhiron e 17 takohen me skuadrën e „Mornarit” nga Tivari, derisa hendbollistët në xhiron e 10 do të presin skuadrën “Boka”.

Futbollistët e Federallit do të luajnë po ashtu nesër, në ora 11 në Tivarin e moçëm, kundër ekipit “Slloga”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…