Fundjava sportive: PAK ARSYE PËR FESTË, TË MIRA HENDBOLLISTET

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

Basketbollistët e „Ulqinit“ ngadalë po humbinë fuqinë pas sezonit të jashtëzakonshëm në Ligën e parë Erste, kështu që në plej – of akoma nuk fituan.

Pas humbjes të dielën në Igallo kundër vendasve (1:3), gjithnjë e më pak shanse për barazh për kualifikim në Ligën e parë kanë futbollistët e „Otrant Olimpikut“.

Surprizë e këndshme janë hendbollistet e „Ulqinit“ të cilët fituan vendin e 5 në tabelën përfundimtare të Ligës së dytë të Malit të Zi.

Ky rezultat plotësisht e kënaqi udhëheqësinë e klubit dhe trajnerin Mustafa Kollarin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…