Fundjava sportive: PARA TIFOZËVE TË VET

73184_4805206413006_2091260563_nKëtë fundjavë ekipet sportive nga Ulqini luajnë para tifozëve të vet. Basketbollistët e Ulqinit do të ndeshen në xhiron e pestë të Ligës së parë Erste të basketbollit me ekipin e “Jadranit” nga Bijello Pole, derisa hendbollistët në xhiron e dytë të Ligës së parë malazeze do të luajnë me ekipin e “Sutjeskës” nga Nikshiqi.

Futbollistët e Federalit janë të lirë në xhiron e fundit të Regjionit jugor të futbollit, në të cilën në tetë ndeshjet e luajtura deri tani i kanë rreshtuar të gjitha fitoret dhe udhëheqin bindshëm në “beton ligë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…