Fundjava sportive: SKUADRAT TONA NË FUSHËN E VET

Kosarka Ulcinj, Basketboll UlcinjBasketbollistët e Ulqinit takohen të shtunën, në ora 18, në xhiron e 9 të Ligës së parë Erste, para tifozëve të vet, me ekipin “Zeta 2011”. Vendasit nuk do të kenë detyrë aspak të lehtë të mundin skuadrën nga Zeta, e cila për momentin gjendet në vendin e 3 në këtë ligë.

Një orë më vonë, po ashtu para tifozëve të vet, hendbollistët e Ulqinit do të luajnë në sallën e Shkollës fillore “Marshall Tito”, ndeshjen me ekipin “Budvanska Riviera”.

Ekipi nga Budva gjendet në vendin e 2 të Ligës së parë të hendbollit, derisa Ulqini gjendet në mes të tabelës. Është në vendin e katërt, gjegjësisht ka katër pikë nga katër ndeshjet e luajtura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…