PDS: FUNKSIONARËT KOMUNAL KANË PAGUAR GJYSMËN E PAGËS SË MARSIT NË LLOGARINË E TNK-SË

DPS (5)Funksionarët e larte komunal të PDS Ulqin, Kryetari i Komunës Loro Nrekiq, Kryetari i KK PDS Ulqin dhe Sekretari për financa mr Sead Osmanoviq, Administratori kryesor Pjetër Lulgjuraj, sekretarja për administratë dhe veprimtari shoqërore Pranvera Suliq, Arhitekti kryesor i qytetit Aleksandër Daboviq, shefi i shërbimit të mbrojtjes dhe punëve të përbashkëta Arijan Lamoviq, kane paguar 50% nga rroges mujore në konton e Trupit kordinues nacional për sëmundje infektive të Qeverisë së Malit të Zi, si përkrahje në luftën kundër virusit korona në Mal të Zi.

Ky veprim paraqet një përkrahje simbolike të funsionereve të PDS për të gjithë ato që në ketë betejë kundër ketij virus gjinden ne rreshtat e para të frontit, betejë e cila paraqet një sfide të madhe jo vetëm për shtetin tonë.

Me këtë rast i bëjmë thirrje të gjithë atyre që kanë mundësi të kontribojne në këtë betejë me këtë sëmundje të egër, të bashkojmë forcat tona që së bashku ta tejkalojmë sa më shpejt situatën e krijuar.

Qytetarët i lusim që të respektojnë masat dhe udhëzimet e TNK dhe të gjithë institucioneve përkatëse dhe të qëndrojnë në shtëpite e tyre sepse kjo është e vetmja mënyrë që të ruajmë shëndetin dhe jetën e të gjithë neve.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do