Furtuna e mbrëmshme: ÇDOKUND SHIHEN PASOJAT

Ullinjtë dhe pishat e thyera, sasia e madhe e barit të detit në plazhet e Ulqinit, janë pasojat më evidente të stuhisë së mbrëmshme.

Për fuqinë e erës jugore dëshmon edhe sinjalizimi i thyer.

Disa punëtorë të NP “Veprimtari komunale” kanë hequr nga rrugët e qytetit bërllokun dhe mbeturinat tjera.

Gjatë tërë javës së ardhshme pritet mot i paqëndrueshëm, ndërsa meteorologët kanë paralajmëruar se era e fortë jugore do të fryjë prapë të enjten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…