Fushata e OT-së: “PUNO LEGALISHT – REGJISTRO AKOMODIMIN, LAJMËRO MYSAFIRËT!”

Plazhi i madh, Velika plaza, PanoramaUlqini është qyteti në Mal të Zi në të cilin përqindja e mysafirëve që evidentohen dhe paguajnë taksën e banimit është bindshëm më e ulët. Sipas vlerësimeve, lajmërohet çdo i katërti turistë që pushon në rivierën e Ulqinit.

Prandaj këtë vit organet shtetërore dhe lokale, në bashkëpunim me inspektoratet kompetente, vëmendje të veçantë do t’i kushtojnë këtij problemi.

Është paralajmëruar se kontrolli i regjistrimit të akomodimit dhe i lajmërimit të mysafirëve do të jetë më intensiv në fillim të qershorit.

Prandaj, Organizata Turistike e Ulqinit për këtë arsye filloi fushatën me moton “PUNO LEGALISHT – REGJISTRO AKOMODIMIN, LAJMËRO MYSAFIRËT!”, me vlerësimin se “procedura është e thjeshtë dhe të gjithë kanë hesap”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre