Futboll: DERBI I XHIROSË TË DIELËN NË ULQIN

Këtë të dielë në Plazhin e madh do të luhet derbi i xhirosë së 9 të Ligës së dytë malazeze.

Otrant Olimpik para tifozëve të vet takohet me skuadrën “Berane”, e cila është në pozicionin e katërt.

Nëse fitojnë në këtë ndeshje gati është e sigurt që Ulqinakët pjesën pranverore të kampionatit do ta presin në krye të tabelës, ku tani udhëheqin me 18 pikë dhe asnjë ndeshje të humbur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë