FUTBOLL: “FEDERAL“ VAZHDON ME FITORE

Në fillim të kësaj jave u luajt xhiroja e dytë e Regjionit jugor të futbollit, në të cilin „Federali” i Ulqinit si mysafirë fitoi “Hajdukun” nga Tivari. Ndeshja e cila u luajt në stadiumin “Topolica” dhe përfundoi me rezultatin 4:2 për mysafirët.

Golashënuesit për “Federal” në këtë ndeshje ishin Adnan Alibegu, i cili dy herë shënoi në portën e kundërshtarit nga Tivari, si dhe Ramoviq dhe Mollabeqiri, të cilët shënua nga një gol.

Një ditë më herët “Sloga” nga Tivari i vjetër humbi në fushë të saj nga “Sloga” nga Radoviqi 4:0.

Në këtë xhiro i lirë ishte Orjeni  nga Zelenika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”