Futboll: FEDERALI PRAPË BINDSHËM

1368999_10201175048476953_2025398981_nNë ndeshjen e fundit të pjesën e fundit të sezonit vjeshtor të Regjionit jugor të futbollit, Federali para tifozëve të vet të dielën thellësisht e ka fituar, me rezultatin 4:1, ekipin e Slloges nga Radoviqi.

Golat për Ulqinakët i shënuan Mollabeqiri dy, ndërsa Alloviq dhe Peraziq nga një.

Këtë pjesë të kampionatit futbollistët e Federalit e kanë kryer në mënyrë të shkëlqyer dhe kanë realizuar fitore në të gjitha ndeshjet e luajtura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…