Futboll: FEDERALI TË MARTËN NË TIVAR ME HAJDUKUN

Xhiroja e dytë e Regjionit jugor të futbollit, në të cilën merr pjesë dhe “Federali” i Ulqinit, do të luhet në fillim të javës tjetër.

Në këtë ligë marrin pjesë pesë ekipe.

“Slloga” e Tivarit të vjetër të hënën, më 23 shtator, në ora 16, pret – “Sllogen” nga Radoviqi, derisa një ditë mëvon, të martën me 24 shtator, “Hajduku” i Tivarit, po ashtu në stadiumin “Topolica”, në të njëjtën kohë, do të pres “Federalin”.

Këtë xhiro do të jetë i lirë “Orjeni” nga Zelenika, të cilin në xhiron e parë në Ulqin e fitoi “Federali”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë