Futboll: HET-TRIK I XHANOVIQIT PËR FITOREN E RADHËS

TabelaFutbollistët e Otrant Olimpikut vazhduan me fitore në pjesën e dytë të garës në Ligën e dytë të Malit të Zi.

Ato dje, në fushë të vet, lehtë fituan skuadrën e fundit në tabelë, „Çelikun“ nga Nikshiqi, me rezultatin 3:0.

Të tre golat për vendasit i shënoi Denis Xhanoviq, i cili në skuadrën e Ulqinit erdhi pak kohë më parë nga „Mornari“ i Tivarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…