Futboll: LIDERI NË TABELË PO PËRGATITET NË ULQIN

Kampioni vjeshtor i kampionatit futbollistik të Ligës së Parë të Malit të Zi, skuadra “Sutjeska” nga Nikshiqi, do të qëndrojë dhjetë ditë në përgatitje në Ulqin.

“Pastaj kthehemi në Nikshiq dhe me shumë mundësi përsëri do të qëndrojmë shtatë ditë në Ulqin”, tha trajneri i “Sutjeskës”, Millija Savoviq.

Edhe disa skuadra të tjera futbollistike dhe atletike nga vendi dhe rajoni kanë paralajmëruar se përgatitjet e dimrit do ti zhvillojnë në Ulqin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…