Futboll: MBAS 11 XHIROSH HUMBJA E PARË E “OTRANT OLIMPIKUT”

 

otrant-olimpikFutbollistët e “Otrant Olimpikut” kanë përjetuar humbjen e parë në Ligën e dytë malazeze.

Ato në “derbin e sezonit” humbën me rezultatin 2:1në Podgoricë, nga skuadra “Kom”.

Në këtë mënyrë “Komi” doli në maje të tabelës me 26 pikë, ndërsa Ulqinakët janë dy pikë pas.

Ato në 11 xhirot e kaluara kanë realizuar shtatë fitore, tre barazime dhe një humbje, me gol diferencë 16:6, dhe janë surpriza më e këndshme e kësaj gare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…