Futboll: „OTRANT OLIMPIK“ NESËR PËR HERË TË PARË PARA TIFOZËVE TË VET

otrant-olimpikFutbollistët e „Otrant Olimpikut“ në xhiron e pestë të kampionatit të sivjetmë të Ligës së dytë të Malit të Zi do të luajnë ndeshjen para tifozëve të vet.

Ato të mërkurën, me 5 shtator, do të presin skuadrën „Jezero“ nga Plava. Vendasit janë favoritë, ndërsa tifozët e tyre ftuan Ulqinakët që nesër masoviksisht të grumbullohen në stadiumin në Plazhin e Madh.

Pas katër xhirove, „Otrant Olimpik“ është në vend të 7 në tabelë me pesë pikë të fituara (një fitore, dy barazime dhe një humbje).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…