Futboll: “OTRANT OLIMPIK” VAZHDON TË KRYESOJË TABELËN

Otrant OlimpikrantEdhe mbas gjashtë ndeshjeve në Ligën e dytë futbollistike “Otrant Olimpik” nuk dinë për humbje dhe vazhdon të qëndrojë në krye të tabelës.

Ulqinakët të dielën luajtën në Zetë, barazim, 0:0, me skuadrën vendase “Bratstvo”.

Që të qëndrojë në krye të ligës me 14 pikë, ndihmojë fakti që futbollistët e Beranes para tifozëve të vet kanë humbur nga “Mornari” i Tivarit me rezultatin 2:1.

Në xhiron e ardhshme, të 7 me radhë, i cili luhet me 18 shtator, futbollistët e “Otrant Olimpikut” do të presin ekipin e “Çelikut” nga Nikshiqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…