Futboll: ULQINAKU FITON KUPËN E MALAJZISË

Mehmet DurakuIsh trajneri i klubit australian të futbollit Melbourne Victory Mehmet Duraku bëri histori duke udhëhequr skuadrën Selangor drejt fitimit të Kupës së Malajzisë gjatë kësaj fundjave.

50-vjeçari me prejardhje nga Ulqini, i cili fitoi tre Kupa të Malajzisë gjatë karrierës së tij si futbollist, është bërë jo-Malajziani i parë i cili fitoi këtë titull si futbollist dhe trajner.

Ai është bërë trajner i Selangorit, klubit ku kaloi katër vite si lojtar në periudhën 1995 dhe 1998, duke e drejtuar klubin drejtë fitores së Kupës së 33 të Malajzisë.

“Nuk mund ta përshkruajë ndjesinë, misioni jonë për titullin e 33 u arrit dhe pritja jonë 10-vjeçare për fitoren e Kupës së Malajzisë përfundoi”, tha Durakoviq mbas ndeshjes.

“Askush nuk na dha shanse, por ne vazhdua të besojmë dhe përfunduam duke fituar. Për mua kjo është një ëndërr e realizuar. Doja të sillja lavdinë prapë në Selangor dhe jam shumë i gëzuar që e arrita këtë gjë. Ky është moment special për mua, për familjen time, për lojtarët, tifozët…Nuk ka fjalë që e shpjegojnë ndjesinë time tani”, përfundoi Duraku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do