Futbolli i femrave: FUTBOLLISTET E TIVARIT MOREN NJË PIKË NË ULQIN

cb1447758d1e91c3bcdb06d641cb5254Këtë fundjavë në ndeshjen e xhiros së katërt të Ligës së parë të futbollit për femra, ekipi i Ulqinit ka luajtur barazim 2:2 kundër ekipit Pristan nga Tivari.

Golat për vendaset i shënuan Divanoviq në 36’ dhe Rangjelloviq në minutën e 48’, ndërsa për miqtë Gilen në 13’ dhe Dibra në minutën e 59’ të ndeshjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë