Gjatë fundjavës ndalohet komunikacioni ndërqytetor: POLICËT NË HYRJEN DHE DALJEN NGA KOMUNAT

Policija, PoliciaNga Drejtoria e Policisë rikujtuan qytetarët për ndalimin e udhëtimit ndërqytetor nga e premtja në ora 19 deri të hënën në ora 5 të mëngjesit.

“Duke pas parasysh të thënat, zyrtarët policor të Drejtorisë së Policisë me qëllimin e zbatimit të dispozitës së përmendur, njëjtë si në periudhën paraprake, në hyrjen dhe daljen nga komunat, do të kryhet kontrolli i pjesëmarrësve në komunikacion dhe lëvizja do t’i lejohet vetëm atyre shoferëve të cilët kanë të drejtë, në bazë të kësaj dispozite, dhe të cilët posedojnë vërtetimet e nevojshme”, thuhet në njoftim.

Apelohet tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion, që të gjitha obligimet e veta private dhe profesionale t’i përshtatin me kushtet momentale, si dhe që përmes komunikimit me zyrtarët policor të kontribuojnë që masat dhe dispozitat e miratuara të respektohen në mënyrën e përcaktuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë