Gjeka dhe Zenka: PD DHE UDSH BASHKË NË ZGJEDHJET PARLAMENTARE

IMG-cbc34afc408de2e91c8c1c76264f8bcb-VPartitë kombëtare shqiptare, Partia Demokratike dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, arritën marrëveshjen për pjesëmarrjen e përbashkët në zgjedhjet parlamentare të cilat do të mbahen në Mal të Zi me 30 gusht.

Këtë e deklaruan sot në konferencën për shtypë në hotelin “Mediteran” në Ulqin drejtuesit e këtyre partive, Fatmir Gjeka dhe Mehmed Zenka.

Ato thanë se me këtë vendim janë pajtuar këshillat qendror të këtyre partive.

“Jemi të bindur se puna jonë e deritashme dhe ajo që do ta ndërmarrim nesër bashkërisht është garanci e suksesit në këto zgjedhje”, tha Gjeka duke theksuar se dyert e këtij koalicion “janë të hapura për të gjithë subjektet kombëtare shqiptare dhe individët që dëshirojnë të na bashkohen”.

“Ne jemi të bindur se do të na bashkohen, sepse tek ne çdokush do të vlerësohet dhe respektohet maksimalisht. Prandaj shfrytëzojmë rastin t’i ftojmë të jenë pjesë e këtij koalicioni, ndërsa ditët në vijim do t’i shfrytëzojmë për bisedimet e drejtpërdrejta”, shtoi lideri i PD-së.

Kryetari i UDSH-së tha se ekzistonte vullneti i mirë i të dy partive dhe anëtarëve të saj që marrëveshja të arrihet. “Këtë koalicion e imponoi koha dhe nevojat e popullit shqiptarë”, tha Zenka duke shtuar se koalicioni është i hapur edhe për subjektet tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer