Gjeka dhe Zenka vërtetuan: E FITUAM INICIATIVËN E FORCËS

Cungu, Gjeka, ZenkaLiderët e koalicionit „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“ Fatmir Gjeka dhe i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka kanë pohuar që kanë pranuar iniciativën e Forcës së re demokratike për fillimin e negociatave për formimin e koalicion paszgjedhor në Ulqin.

Këshilli qendror i Forcës të mërkurën njëzëri ka vendosur që kjo parti të inicioj negociatat e subjekteve politike shqiptare në mënyrë që të formohet pushteti i ri komunal.

Gjeka për „Dan“ tha që ky koalicion është i hapur për bisedime me subjektet politike shqiptare, por që është herët të flasim për rezultatin e këtyre negociatave.

Të njëjtin qëndrim kishte dhe kryetari i UDSH-së i cili shtoi që duhet të caktohet data e fillimit të këtyre negociatave. „Ne qëndrimin e vet do ta deklarojmë haptas pa dredha. Por dëshirojmë të dëgjojmë propozimet dhe në çfarë mënyrë subjektet e mëdha nacionale mendojnë të planifikojnë koalicionin e madh eventual, si dhe të sigurohemi në sinqeritetin dhe këmbënguljen e tyre“, theksoi Zenka.

Gjeka dhe Zenka, përndryshe, janë shumë të hidhëruar në liderin e Forcës Nazif Cungun për shkak të mënyrës si e ka keqpërdor fotografinë e bërë të martën në një restorant të Podgoricës me telefonin e tij celular.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.

Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT
Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT

Me rastin e fillimit të realizimit të projektit “Furnizimi me ujë dhe rregullimi i ujërave të zeza në bregdetin e Adriatikut – V, Ulqin”, kryetari i Komunës së Ulqinit Omer Bajraktari me bashkëpunëtorë

Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT
Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në fillim të javës së ardhshme do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Delegacioni me kryeministrin do të përfshijë edhe një sërë ministrash

Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ
Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ

Kompania “Becovic Management Group” është duke punuar në rikonstruksionin e hotelit të saj “Mediteran”. Siç theksohet, deri në maj të këtij viti do të përfundojnë punimet për ndërtimin e “Ville Version”,

Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS
Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq bëri të ditur që së shpejti pritet të përfundojë adaptimi dhe rindërtimi i Urgjencës në Ulqin. Sipas tij, kjo dinamikë është është dakorduar të hënën në një bisedë