Gjeka: DO TË CAKTOJMË LOKALITET TË RI PËR TREGUN

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka, Partia demokratike, Demokratska partijaKryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar se administrata lokale po punon për gjetjen e hapësirës së re për tregun (pazari i ashtuquajtur i shkodranëve). “Jemi të njoftuar që erdhi deri tek ndryshimi i pronarit dhe në marrëveshje me qiramarrësit po punojmë që të gjejmë zgjidhjen më të mirë”, tha kryetari i komunës së Ulqinit në deklaratë për “Dan”.

Qiramarrësve të stendave në pazarin e Totoshit janë njoftuar nga kompania “Cungu&Co”, e cila nga “Otrantkomerci” e bleu këtë hapësirë, se deri më 1 nëntor duhet të lirojnë atë.

Nga kompania e Tivarit “La Botega”, e cila morri pjesë në dy limitime për blerjen e kësaj hapësirë, për “Dan” është thënë se do të iniciohet kontesti para Gjykatës ekonomike. “Kërkojmë që të anulohet vendimi për shitjen e patundshmërisë, të anulohet shpallja për shitje nëpërmjet ankandit, dhe të anulohet kontrata e shitjes”, thanë nga “La Botega”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre