GJEKA: DO TË PËRKRAHIM INICIATIVËN PËR NISHANIN, CUNGU TENTON TË PËRMIRËSOJË REJTINGUN

Fatmir Gjeka, Fatmir DjekaKryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar se nga mediet ka mësuar për iniciativën që në rend të ditës të mbledhjes së ardhshme të Kuvendit komunal të jetë iniciativa që kryetari i Shqipërisë Bujar Nishani të shpallet qytetar nderi i Ulqinit.

“Ne këtë vendim do ta përkrahim, edhe pse është i vonuar, sepse Nishanit për një muaj i kalon mandati”, tha Gjeka duke shtuar që nuk është mirë që, si lider i partisë e cila bënë pjesë në koalicionin qeverisës, të mësojë nga mediet për diçka të tillë.

“Nuk e di, ndoshta Cungu paraprakisht është rakorduar me PDS-në“, tha ai.

Gjeka vlerësoi se “me nisjen e kësaj iniciative kryetari i Komunës Nazif Cungu tenton të përmirësojë rejtingun e keq të cilin e ka në qarqet politike në Tiranë dhe Prishtinë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej,

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël