Gjeka: GËZUAR FESTËN U FITËR BAJRAMIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka, Partia demokratike, Demokratska partijaKryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka uruar të gjith besimtarët musliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.

“Në këto moment të festës për Ju dhe familjet Tuaja pas një muaji të përkushtimit, agjërimit dhe respektimit të besimit dëshiroj të jem pranë të gjithëve me urime më të ngrohta dhe më të përzemërta.

Uroj që kjo ditë e bekuar t’ju gjejë në harmoni, paqe dhe mirëkuptim me njëri tjetrin.

Zoti ju dhashtë force dhe shëndet, fat dhe begati në familjet Tuaja”, thuhet në urimin e kryetarit Gjeka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…