Gjeka: PARTNERËT TANË JANË ATO QË NDËRTOJNË MARRËDHËNIET MË TË MIRA ME FQINJËT, PËRFSHIRË REPUBLIKËN E KOSOVËS

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka“Besoj se koalicioni ynë “Bashkë një za” të cilin e përbëjnë Partia Demokratike, Unioni Demokratik i Shqiptarëve dhe Lidhja Demokratike në Mal të Zi do të arrijë rezultat të mirë. Për ne kjo do të thotë ta fitojmë një mandat në Kuvendin e Malit të Zi, i bindur jam që një mandat do ta fitojë edhe koalicioni tjetër shqiptarë. Kjo do të thotë se Shqiptarët në përbërjen e ardhshme të parlamentit shtetëror do të kenë një deputet më shumë se deri tani”, tha në intervistën për të përditshmen “Dan” bartësi i listës së Koalicionit Shqiptarë “Bashkë një za” Fatmir Gjeka.

Ai tha se partnerët e dëshirueshëm për koalicion të kësaj liste zgjedhore janë të gjithë ato parti të cilët dëshirojnë shoqëri të hapur dhe demokratike, të cilët punojnë për integrimet euroatlantike dhe ndërtojnë marrëdhëniet më të mira me të gjithë fqinjët, duke përfshirë patjetër edhe Republikën e Kosovës.

Intervistën e plotë mund ta lexoni duke klikuar KËTU.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do