Gjeka: TAKIM ME DREJTORAT E SHKOLLAVE FILLORE

Fatmir-Gjeka (1)Kryetari i Komunes se Ulqinit z. Fatmir Gjeka priti sot ne nje takim pune drejtorat e shkollave fillore te qytetit tone .

Ne takim u be fjale per pergatitjet qe jane bere per fillimin e Vitit te ri shkollore.

Vemendje e vecante iu kushtua transportit falas te nxenesve. U tha qe Komuna, edhe pse eshte duke u ballafaquar me veshtiresi financiare, nuk heq dore qe te realizoje kete projekt i cili asaj do ti kushtoje rreth 90 mije euro per vitin shkollore. Llogaritet qe ne kete shume te participoje edhe Qeveria, respektivisht Ministria perkatese.

Transporti i femijeve falas, sipas te gjitha gjasave do te filloje ne muajin tetor. U la qe edhe shkollat te marrin obligimet e tyre.

Kjo nisem e Komunes u pershendet nga drejtorat e shkollave.

Kryetari Gjeka dhe bashkepunetoret e tij u interesuan edhe per zhvillimin e punimeve neper shkolla dhe shprehen gadishmeri per ofrimin e ndihmes ne kete drejtim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do