Gjeka, UDSH, KKSH, URA: GËZUAR KRISHTLINDJET

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjKryetari i komunës së Ulqinit dhe njëherazi kryetari i Partisë Demokratike Z.Fatmir Gjeka uron të gjithëve besimtarëve katolik Festën e Krishtlindjeve.

“Në këto ditë feste, Ju shprehi urimet e mia më të përzemërta! Paçi fat, mbarësi, begati dhe lumturi gjithmonë në familjet Tuaja”, thuhet në urimin e kryetarit Gjeka.

 

 

UDSH logoMe rastin e festës së Krishtlindjeve, Unioni Demokratik i Shqiptarëve i përgëzon të gjithë besimtarët Katolik, duke iu uruar shëndet të mirë, gëzime familjare dhe lumturi në jetë.

Kjo festë le të na shërbejë në forcimin e dashurisë për njeri-tjetrin dhe kultivimin e tolerancës, si vlerë e demokracisë për ne dhe brezat qe do të vijnë, për më shumë paqe, bashkëjetesë e harmoni që gjithë sëbashku ti gëzojmë festat e njëri-tjetrit pavarësisht nga përkatësia fetare.

Andaj, le të jetë kjo festë e bashkimit dhe tolerancës në mes  njerëzve, festë e pajtimit dhe qetësimit shpirtëror.

Gëzuar festën e Krishtlindjes !

Shërbimi informativ  të UDSH-së

Genci NimanbeguNë emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi dhe në emrin tim personal, të gjithë besimtarëve të konfesionit katolik ju uroj gëzuar Krishtlindjet.

Të nderuar besimtar, të nderuar shqiptar kudo që ndodheni, festat janë një rast i shkelqyer, për të bërë vizita të ndërsjallta, për të përcjellur dashuri, respekt, e unitet ndër shqiptarët e të gjitha besimeve, uroj që kjo traditë të vazhdoj përgjithmonë.

Edhe njëher,

Gëzuar dhe për shumë mot!

Me respekt,

Kryetari i Këshillit

Genci Nimanbegu

Omer Bajraktari - URA” Këshilli  komunal URA Ulqin ju uron  Krishtlindjen të gjithë besimtareve katolik me fjalën e vjetër-tradicionale; urime dhe për shumë mot Kërshëndellat, duke ju dëshiruar që të keni duresë dhe ta edukoni syrin, veshin, gojën e zemrës. Me të cilën gjë do të ndërtoni urat e thyera dhe rrugët e prishura, për një të ardhme  më të bukur dhe më fatlume. Ju bekoftë, i Madhi Zot! Paçi begati dhe një Vit të Mbarë!!!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…