Gjoni: KEMI PROBLEM NË KOMUNIKIM ME NP „TË MIRAT DETARE“

Hadixha GjoniNënkryetarja e Komunës së Ulqinit Hadixha Gjoni vlerësoi se përveç investimeve të pamjaftueshme në Ulqin është evident edhe problemi në komunikim në mes Ndërmarrjes Publike Për Menaxhimin e Të Mirave Detare me vetëqeverisjet lokale.

„Problemi në komunikim për ne është shumë më kompleks se faktet financiare. Kjo është treguar edhe gjatë zbatimit të ligjit të ri ose në risitë të cilat i sollën këto ndryshime, sidomos në marrëdhënie me qiramarrësit“, tha ajo.

Sipas fjalëve të saja, kjo marrëdhënie nuk është korrekte, në veçanti kur flasim për hapësirën e plazheve. „Thjesht për arsye se këto njerëz paguajnë qira të larta, e askush nuk i ndihmon në zgjidhjen e problemeve infrastrukturore, para së gjithash mendoj për rrugët qasëse, furnizimin me energji elektrike, e po ashtu edhe për problemet sanitare të cilat janë evidente çdo sezon“, shtoi Gjoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do